Keliauk su filmais

Kinas – viena iš prieinamiausių meno rūšių, nuolatos balansuojanti tarp pramogos ir kultūros. Natūralu, kad kintant mus supančiam pasauliui, sparčiai keičiasi ir filmų žiūrėjimo kultūra. Atsižvelgdami į šias tendencijas projekto organizatoriai parengė įvairialypę renginių programą susidedančią iš aštuonių filmų, kurių seansus papildys pristatymai, dirbtuvės, pasirodymai ir ekskursijos. Taip pat viso renginių ciklo metu žiūrovai bus kviečiami dalyvauti žaidime: išmaniųjų telefonų programėlėje spręsti galvosūkius apie kiną, atsakyti klausimus apie matytus filmus ir atlikti kūrybines užduotis. Aktyviausi žaidėjai kiekviename mieste turės galimybę laimėti specialius prizus – privačius kino seansus Kauno, Vilnius ir Rygos kino teatruose.

Iš modernios ir senosios klasikos bei šiuolaikinių juostų sudaryta projekto programa žiūrovus supažindins su aštuoniais veikėjais, kurie filmuose išgyvena nuostabius, romantiškus nuotykius, o kartais susiduria su skaudžiomis patirtimis. Filmuose atsiskleis ekologijos, meilės, mados, istorijos, sporto, filosofijos temos bei jautrūs žmogaus teisių ir identiteto klausimai – artimi bei aktualūs šiandienos žmogui. Projektas „Keliauk su filmais“ pristatys Europos kiną kaip kultūrinės įvairovės atspindį ir nuotykį. Žvelgdamas per skirtingų tautybių prizmę, žiūrovas turės galimybę suprasti vidinį žmogaus pasaulį, kuris kalba visomis įmanomomis kalbomis.

Renginių programoje vasario 10 – birželio 2 dienomis žiūrovų lauks filmai „Amelija iš Monmartro“ (Prancūzija, 2001), „Dior ir aš“ (Prancūzija, 2014), „4 mėnesiai, 3 savaitės, 2 dienos“ (Rumunija, 2007), „Šuolis“ (Lietuva, 2020), „Bėk, Lola, bėk“ (Vokietija, 1998), „Nosferatu“ (Vokietija, 1922), „Medaus šalis“ (Makedonija, 2019), „Kesas“ (Jungtinė Karalystė, 1969).